התנדבות

כנס "עולמות" מושתת מאז היווסדו על רוח קהילה ועל התנדבות. המתנדבים הם הרוח החיה שלו ובלעדיהם לא היה יוצא לפועל לעולם. בתמורה הם מקבלים הנאה בשפע, כניסה חינם לאירועים, וכבונוס – שורפים קלוריות.

הרשמה להתנדבות בכנס

אז בעצם למה לי להתנדב?

קודם כל, להתנדב זה כיף! המתנדבים נמצאים בלב העניינים. אין כמו התנדבות בכנס כדי לפגוש עוד חובבים בדיוק כמוכם, להכיר אנשים וליהנות מחוויית החובבות. בגלל האופי ההתנדבותי של הכנס נוצר בו לאורך השנים הווי שאין שני לו, וההתנדבות בכנס היא חוויה אמיתית.

אבל זה לא הכל – מתנדבי הכנס נחשפים למתרחש מאחורי הקלעים של הכנס וזוכים להתרועע עם שלל המרצים, בכירי העמותות המארגנות וכמובן סגל הכנס. ולקינוח, הם מקבלים כרטיסים חינם בכל יום שבו הם מתנדבים!

התנדבות? מה זה בעצם אומר?

כנס "עולמות" מציע למתנדבים בו שורה ארוכה של תפקידים. אל חשש – שום תפקיד לא ידרוש מכם לפרק פצצה מתקתקת או לעבור טיפול בעלוקות, אלא אם אתם ממש רוצים. הנה טעימה מתפקידי המתנדבים בכנס:

  • קופאים: מאיישים את קופות הכנס ומוכרים כרטיסים לאורחי הכנס.
  • מוכרים בדוכן היד השנייה: לדוכן הזה יכולים אורחי הכנס להביא ספרים, סרטים וחפצים אחרים ולמכור אותם. המתנדבים בדוכן אחראים לקלוט את הפריטים המיועדים למכירה, למכור אותם לכל המעוניין ולהתחשבן עם המוכרים בסוף היום.
  • צוות הפונדק: מתנדבי הפונדק אחראים על המקום הכי טעים בפסטיבל, שמציע שתייה קרה, נשנושים טעימים ופינת רביצה במרפסת של הקומה השנייה, לטובת אורחי הכנס הצמאים והמותשים מהתרוצצות בין הרצאות ודוכנים.
  • מודיעין: כמה פעמים רצית לדעת איפה מתרחשת ההרצאה המאלפת הבאה ולא ידעת את מי לשאול? המתנדבים בדוכן המודיעין יידעו את כל מה שצריך לדעת על הכנס, ועוד כמה דברים שלא באמת חייבים לדעת, ויענו על שאלותיהם של אורחי הכנס.
  • דוכני העמותות המארגנות: מאיישים את דוכני העמותות המארגנות, רושמים חברים חדשים ומוכרים שנתונים ומרצ’נדייז.
  • אפסנאות: מישהו צריך לספק לסגל הכנס את הציוד הלוגיסטי ולוודא שהטושים לא יאזלו מוקדם מדי. על כך אחראי האפסנאי.
  • גופרים: יחידת העילית של הכנס: המתנדבים שדואגים, בין היתר, שכל בקבוק מים יימצא בדיוק במקום ובזמן שבו יזדקקו לו.
  • שמירת חפצים: השומרים חסרי המורא של הכנס. אורחי הכנס מגיעים עם תיקים, מזוודות, חרבות מעץ, אלות מספוג ושלל חפצים אחרים שיקרים ללבם. חלקם מופקדים בחדר שמירת החפצים, שבו אחראים תמיד שני מתנדבים לקבל את החפצים, לאחסן אותם במקום מבטחים ולהשגיח שהכל יישאר במקומו.
  • סדרנים: בין האירועים עומדים בכניסה לאולמות ומשגיחים שאורחי הכנס ייכנסו לאירועים בזמן ועם הכרטיס המתאים. בזמן האירועים הם נמצאים בתוך האולם ומפקחים על התנהלותם התקינה.

חשובה לא פחות ההשתתפות בצוותי ההקמה והפירוק, שבלעדיהם לא יהיו שולחנות וכיסאות בקופות או עיצוב על הקירות. צוות ההקמה פועל לפני הכנס ובתחילתו, והופך את המתחם היומיומי לשער אל עולמות אחרים. צוות הפירוק מחזיר בסוף הכנס את המתחם למצבו המקורי, כדי שבני התמותה לא יגלו איך נראה מתחם "עולמות".

וכל אחד יכול להתנדב?

כל אחד מעל גיל 15 יכול להתנדב. מתנדבים מתחת לגיל 18 מתבקשים להדפיס את טופס אישור ההורים, להחתים עליו את אחד ההורים ולהעביר אלינו עותק חתום בדוא"ל.

אוקיי, אני רוצה להתנדב – מה אני עושה?

כל מה שצריך לעשות זה להירשם כאן. אנחנו כבר נחזור אליכם.

לפני הכנס יתקיימו שני תדריכי מתנדבים, ותצטרכו להגיע לאחד מהם. בתדריך תזכו להכיר את סגל הכנס הבכיר, לשמוע ממנו הסברים על התפקידים השונים ולקבל תשובות לכל שאלותיכם.

ואם יש לי שאלה כבר עכשיו?

ניתן ליצור איתנו קשר בדוא"ל: olamot.manpower@gmail.com.

נתראה בתדריכים!

צוות כוח אדם