תחרות הסיפורים של כנס "עולמות 2017"

תחרות הסיפורים של כנס עולמות 2017 הסתיימה והזוכים בה הוכרזו באירוע הסיום של הכנס. השנה היו קרוב לחמישים סיפורים בתחרות וזכינו לקרוא מגוון רחב של נקודות מבט מרתקות על נושא הכנס – התחלות. קיבלנו סיפורים משלל סוגות ספקולטיביות שהציגו התחלות שונות ומגוונות. היו שהתחילו במוות והיו שהתחילו באמצע החיים, היו שהציגו הצלחות והיו שהציגו כישלונות.

הזוכים בתחרות הם:

במקום הראשון: "הספרייה העירונית", מאת ציפי בן שלום

במקום השני: "סבא נחום הולך למות" מאת אינה תמיר

במקום השלישי: "האמנית והנואם" מאת מיכאל אלבוים

אנו מבקשים להודות לשופטי התחרות: הילה בניוביץ’-הופמן (יו”ר), אהוד מימון וד"ר קרן לנדסמן, וכמובן לכל המשתתפים ששלחו לנו את סיפוריהם. נתראה בתחרות הבאה.

 

דבר השופטים

המקום הראשון: "הספרייה העירונית"

משפחה לא בוחרים. ואולי כן? הסיפור המקסים, שמצליח לשבות את לב הקוראים מהרגע הראשון, מציג זווית הסתכלות מרתקת על היחסים שבין הורים לילדים ומזכיר לכולנו מהי חדוות קריאה אמיתית עם סיפורי הילדות שהיו מדורת השבט שלנו. תחושת השייכות והחיבה ההדדית שנטווית בעדינות לאורך הסיפור היא מלאכת מחשבת של כתיבה.

המקום השני: "סבא נחום הולך למות"

לא קל לכתוב על מוות בהומור שאינו מקאברי, אבל הסיפור פורש עלילה של סבא ההולך אל מותו כשהוא מוקף אהבה, שמחת חיים ואפילו התרגשות לקראת השלב הבא בחיים שאחרי המוות. במקום רגשות של אבל, יגון ובכי, מקבלים הקוראים מנה גדושה של צחוק וחיבוקים בשפה קולחת ומשעשעת.

המקום השלישי: "האמנית והנואם"

מה קורה כשצמד מלאכים מתחרים זה בזו על לבבות בני האדם? בימים טרופים של אמנות ופוליטיקה בעידן הפוסט-אמת, הסיפור מציג בפנינו תרחיש של השתלטות על העולם דרך החולשות האנושיות הגדולות ביותר שלנו – שמתברר שגם מלאכים לוקים בהן. סיפור מעורר מחשבה ומעלה חיוך הכתוב בכישרון.


"כתיבה היא ההנאה הכי גדולה שאדם יכול להפיק בכוחות עצמו".

— טרי פראצ'ט

  

זה הזמן לפתוח דף חדש ולהתחיל לכתוב – ליצור סיפור, עלילה ודמויות דרך מקשי המקלדת שלכם. כנס עולמות מחכה לשמוע על ההתחלות החדשות שתיצרו בדמיונכם.

תחרות הסיפורים של עולמות מתקיימת בכל שנה בכנס עולמות, וגם השנה אנו מציעים פרסים כספיים לשלושת הסיפורים הטובים ביותר. אנו מזמינים את כולם – כותבים מנוסים וכותבים למגירה – לכתוב סיפור קצר של 5,000-2,000 מילה בנושא "התחלות". על הסיפור להיות כתוב באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: פנטזיה, מדע בדיוני וכדומה.

לקריאת הסיפורים שהוגשו לתחרות.

גובה הפרסים:

  • המקום הראשון: 700 שקלים.
  • המקום השני: 400 שקלים.
  • המקום השלישי: 300 שקלים.

כל הסיפורים המשתתפים יעלו לאתר הכנס והזוכים יוכרזו באירוע הסיום החגיגי של הכנס. את הסיפורים יש לשלוח למנהלת התחרות בר פישביין בדוא"ל stories@olamot-con.org.il, עד ליום חמישי, 2 במרץ 2017 בחצות.

השופטים: הילה בניוביץ'-הופמן (יו"ר), ד"ר קרן לנדסמן, אהוד מימון.

שימו לב! חובה לקרוא את התקנון בעיון לפני הגשת הסיפור. סיפורים שלא יעמדו בקריטריונים לא יורשו להשתתף בתחרות.