על הכנס

כנס "עולמות" הוא כנס למדע בדיוני ולפנטזיה שנערך בארגונן של האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה וקהילת טולקין הישראלית.

מדי שנה מושך אליו הכנס קהל של אלפי אנשים, צעירים וצעירים ברוחם, ומציג להם תוכנית אמנותית ועיונית ענפה בתחומי הספרות, הטלוויזיה, הקולנוע, הקומיקס, המדע הפופולרי, האנימה, הספקנות ועוד. הקהל שמגיע לכנס הוא קהל בוגר, אינטליגנטי ומתוחכם, שתענוג לבנות עבורו הרצאות ודיונים.

השנה יערך כנס עולמות תחת הנושא "קהילה" בתאריכים 29.03-01.04. בואו ליהנות איתנו מארבעה ימים של הרצאות, פאנלים, חידונים, מופעים מכל הסוגים ואירועים נוספים — כל מה שמצית את הדמיון ואת המחשבה.

להתראות בעולמות!


על העמותות המארגנות

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה הוקמה במאי 1996 כדי לקדם את התחום בישראל, תוך שימת דגש על טיפוח וקידום יצירה ישראלית מקורית. פעילותה כוללת הפקת כנסים, הרצאות בנושאי יצירה ספקולטיבית, הקרנות של סרטי ז'אנר, תחרויות כתיבה מקורית ופעילויות נוספות. עד שנת 2009 הוציאה האגודה לאור את כתב העת "המימד העשירי" והיא ממשיכה לפרסם אתר תוכן עשיר בסיפורים, מאמרים וביקורות, ובמקביל מוציאה לאור את "היה יהיה" – שנתון לספרות ספקולטיבית מקורית.

מדי שנה מעניקה האגודה את פרס גפן לספרי ולסיפורי המדע הבדיוני והפנטזיה הטובים ביותר.

 

קהילת טולקין הישראלית

קהילת טולקין הישראלית, שקיימת מאז 1996, עוסקת ביצירותיו של פרופ' ג'.ר.ר. טולקין. הקהילה הספרותית מפעילה אתרים ומאגרי מידע המוקדשים לטולקין וליצירותיו ובאים להנגיש את המידע על אודות עולמו. נוסף לכנס "עולמות" הקהילה מארגנת מדי קיץ את כנס מיתופיה ובחנוכה את ועידת ריבנדל וכן מפגשים, אירועים, טיולים והרצאות.

מטרת הקהילה היא לעודד ולהפיץ את העיסוק והמחקר בטולקין וביצירותיו – "ההוביט", "שר הטבעות", "הסילמריליון" ועוד. נוסף על הדיונים ביצירות, הקהילה גם משמשת מסגרת חברתית. כל חובבי טולקין מוזמנים לקבוצת הפייסבוק "חובבי טולקין בישראל" ולאתר החברתי מטא-טולקין.