כנס עולמות 2015 - עולמות

תחרות הסיפורים

תחרות הסיפורים של כנס “עולמות 2015” הסתיימה והזוכים בה הוכרזו באירוע הסיום של הכנס. הזוכים הם:

 

אנו מבקשים להודות לשופטות בתחרות: ורד טוכטרמן (יו”ר), ריקה טייכהולץ ודורית תמיר, וכמובן לכל המשתתפים ששלחו לנו את סיפוריהם. נתראה בתחרות הבאה.

 

דבר השופטות

30 סיפורים השתתפו בתחרות והכילו מגוון רחב של נקודות מבט על רעיון ה”עולמות”. רוב הכותבים השכילו לפתח את נושא התחרות, “עולמות”, לכיוונים שונים ומקוריים, וכיסו מגוון תת-ז’אנרים ונושאים מעוררי מחשבה ועניין.

 

מקום ראשון: “אני בצרות?” מאת אורי ליפשיץ

“אני בצרות?” מביא גרסה רעננה וכתובה היטב לנושא שחוזר רבות בז’אנר – מוראות המלחמה מול יצורים לא ידועים ולא מובנים ומוראות ההתמודדות מול הליכים צבאיים בלתי ידועים ובלתי מובנים.

 

מקום שני: “דמות ללא שחקן” מאת נטע שלום

סיפורי “מה היה קורה אם הדמויות שלנו מהמשחק היו קיימות באמת” חביבים מאוד על כותבים, אולם נדיר שהם מצליחים להגיע לרמת כתיבה איכותית שמספקת לקורא חומר למחשבה על ההבדל בין דמויות מומצאות לאמיתיות ועל האופן שבו אישיותנו מתבטאת במשחק.

 

מקום שלישי: “מג’נונה” מאת עמי ברג

סיפור ששוזר באופן קסום וחי מאפיינים תרבותיים ישראליים בתיאור ההתמודדות עם הכאב שבחיי היומיום השגרתיים ובחיים עם שדים גם יחד.

 

 


 

 

לקריאת הסיפורים

 

אוסקר ויילד אמר, “קיימים רק שני עולמות – האחד קיים בלי שמדברים עליו, וזהו העולם האמיתי. השני הוא עולם האמנות, ועליו חייבים לדבר כי אחרת אין לו קיום”.
תחרות הסיפורים של עולמות נפתחת ואנחנו מזמינים אתכם למלא את העולם השני הזה בעולמות פרי יצירתכם, בסיפורים על עולמות מופלאים, חדשים, ישנים, יפים, מזוויעים, אבודים מייאוש או מלאי תקווה.

שופטות: ורד טוכטרמן (יו”ר), ריקה טייכהולץ ודורית תמיר.

 

 

תקנון תחרות הסיפורים של כנס “עולמות 2015”

 1. נושא התחרות הוא “עולמות” התחרות פתוחה לסיפורי מדע בדיוני ופנטזיה בנושא הזה בלבד.
 2. על הסיפורים להיות כתובים בשפה העברית בלבד.
 3. אורך הסיפורים: 5,000-2,000 מילה על פי ספירת המילים של מעבד התמלילים וורד. סיפור שאורכו יחרוג מגבולות אלה ייפסל. משתמשי “אופן אופיס”, שימו לב – מונה המילים במעבד התמלילים הזה מוטה כלפי מעלה – אם הסיפור שלכם קצר יחסית, אנא השתמשו בתוכנה אמינה לצורך ספירת המילים.
 4. אין להגיש יותר מסיפור אחד.
 5. התחרות מוגבלת לסיפורים מקוריים שטרם פורסמו בכל דרך, בדפוס או ברשת, כולל פורומים, בלוגים ואתרים פרטיים.
 6. אין להגיש סיפורים שמבוססים על יצירות מוכרות (“פאנפיקים”).
 7. חובה להגיה את הסיפורים לפני ההגשה ולהקפיד על תקינות הסגנון והפיסוק.
 8. את הסיפורים יש לשלוח בדוא”ל למנהל התחרות בכתובת stories@olamot-con.org.il. בגוף המכתב יש לציין את שם הסיפור ואת שמו המלא של המחבר. את הסיפור יש לצרף בקובץ וורד או RTF בלבד. בקובץ עצמו אין לציין את שם המחבר.
 9. הנהלת התחרות תבדוק אם הסיפור עומד בקריטריונים של התחרות. מי שכתב סיפור שלא יעמוד בקריטריונים יקבל התראה ויוכל לשלוח את הסיפור מחדש או לשלוח סיפור אחר במקומו, כל עוד לא חלף המועד האחרון למשלוח הסיפורים.
 10. הסיפורים שיעמדו בקריטריונים ויתקלו לתחרות יפורסמו באתר הכנס.
 11. ניתן להגיש סיפורים עד 17 במרץ 2015 בחצות. לא תינתן הארכת זמן!
 12. שיטת השיפוט תיקבע על ידי הנהלת התחרות. כל החלטות חבר השופטים הן סופיות ואינן ניתנות לערעור.
 13. השופטים יעריכו את הסיפורים על סמך תוכנם בלבד ולא יידעו את זהות מחבריהם.
 14. פרסים יוענקו לזוכים בשלושת המקומות הראשונים.
 15. השגות בנושא חוקי התחרות, שאלות, מענות ותגובות יש לשלוח בדוא”ל למנהל התחרות בכתובת stories@olamot-con.org.il.
 16. זכויות היוצרים על הסיפורים תישמרנה למחבריהם. עם זאת, הנהלת הכנס רשאית לפעול לפרסום הסיפורים בבמות מסחריות או שאינן מסחריות, בין שזכו ובין שלא זכו, בלי צורך במתן תמורה נוספת, במשך חצי שנה מתום הכנס. כל פרסום יתבצע אך ורק בהסכמה מראש ובכתב מהמחבר.
 17. בשליחת סיפור לתחרות מביע המחבר הסכמה מלאה לתקנון הזה, על כל סעיפיו.