עולמות זוכר

זו היתה שנה קשה שבה איבדנו חברים וחברות. קהילת הכנסים אבלה ומתגעגעת למי שכבר לא איתנו, ובכנס עולמות תהיה השנה פינת זיכרון.
אם איבדת חבר.ה שכמונו ראת.ה בכנסים בית, ניתן ליצור קשר במייל הבא כדי להוסיף תמונה לפינת הזיכרון: memorial@sf-f.org.il

בכנס יתקיימו מספר אירועי זיכרון:

קהילת עולמות איבדה השנה פעילים שהיו חלק מהותי בייסוד ובארגון הכנסים, ואנחנו זוכרים אותם בהכרת תודה וגעגוע:

אסף דקל

אסף היה מותיקי הקהילה, ממנהלי פורום מדע בדיוני בIOL ובפורום אורט, כתב ביקורות מושחזות ואוהבות לאתר האגודה, לקח חלק בכנסים ובועדת פרס גפן בשנותיו הראשונות והקים את רשימת קיפוד לסיפורי מדע בדיוני שפורסמו בעברית.
הוא היה חבר יקר של הרבה מאיתנו, ונתגעגע אליו מאוד.

אסף הדרי

אסף היה מתנדב ותיק בכנסים, והוא שפע מוטיבציה ורצון לעזור. הכנסים וההתנדבות היו עבורו מקור של שמחה, והוא תמיד שמח לחלוק זאת עם חברים וחברות ולעודד אותם להצטרף להתנדבות.
אסף היה אדם אכפתי ובעל יוזמה, והוא יחסר לנו ולקהילת ההתנדבות כולה.

עמי פומרנץ

עמי היה חבר קהילה ותיק, מתנדב ומרצה בכנסים וכותב מוכשר.
החיוך והצבע שהביא איתו לכל מקום בו הלך יחסרו לקהילה כולה.

עמנואל לוטם

עמנואל היה אחד מהאבות המייסדים של הקהילה הישראלית.
כאחד ממקימי האגודה וכיו"ר שלה, ראה את הנגשת המדע הבדיוני והפנטסיה כמטרה עילאית. סביבו התרכזו המייסדים והמייסדות של הקהילה ושל האגודה, ולאור חזונו החלה פעילות הכנסים וההרצאות בהם.

גם לאחר שפרש מתפקידו הרשמי, עמנואל היה נוכח תמיד לתת אוזן קשבת, דחיפה בכיוון הנכון או מילה עוקצנית ומדויקת, תמיד מתוך אהבה לעולם התוכן ולקהילה שנוצרה סביבו. עמנואל הקפיד להרצות בכנסים, לפגוש את החובבים הצעירים והמבוגרים שהקיפו אותו תמיד, ותמיד החזיר את האהבה שהקהילה רחשה לו.

עמנואל היה מחשובי המתרגמים של סוגות המדע בדיוני והפנטסיה לעברית, תרגומיו הביאו לקהל הישראלי את גדולי הסופרים והספרים בארץ במשך יותר מ-45 שנה.
עבור רבים תרגומיו היו המפגש הראשון עם המדע הבדיוני. תרגומיו ל"חולית" ול"שר הטבעות" המחישו היטב שעמנואל ראה בתפקיד המתרגם ייעוד, ודרך להעשיר את העולם הספרותי דרך דיאלוג זהיר עם היצירה. רוחב ידיעותיו העצום ובקיאותו בכל נושא אפשרי הפכו את תרגומיו לאמנות, ולא רק לאומנות טכנית. עמנואל דחף לתרגום והוצאה לאור של מדע בדיוני בתקופה שבה תרגומו היה מעשה חתרני, והיה לגורם משמעותי בפריחת התחום.

רבים מאוד חייבים לו את כניסתם לעולם זה, ולרבים עוד יותר הוא יחסר.

"עת חורף בא וזמר תם ובאה אפילה
עת הענף נשבר עירום והאורה נפלה
אבקשך, אמתין לך, עד זה אל זה נחזור
נצא יחדיו לדרך תחת שמי מרור"